Korduma kippuvad küsimused

Millega peab arvestama Kaitsepolitseiametisse tulles?

  • Võtta kaasa isikut tõendav dokument (pass, ID-kaart või juhitunnistus).
  • Audio- ja sidevahendid (mobiiltelefon, diktofon, kaamera jms) võetakse kaitsepolitsei haldushoonetes viibimise ajaks hoiule.
  • Tulirelvaga võib kaitsepolitsei hoonetesse siseneda vaid kaitsepolitsei peadirektori loal ning siin viibimise ajaks võetakse tulirelv hoiule.
  • Suitsetamine on kaitsepolitsei hoonetes keelatud.

Kuidas võtta Kaitsepolitseiametiga ühendust?
Võimalusi on mitu:

  • Helistada kaitsepolitsei korrapidajale tel 12 455. Korrapidaja teavitab peetud vestluse tulemusena omakorda kas valveametnikku või konkreetse valdkonnaga tegelevat ametnikku, kes siis Teiega otse edasi suhtleb.
  • Võtta ühendust tavakirja või e-kirja teel. Kindlasti peavad kirjas sisalduma Teie kontaktandmed – nimi ja postiaadress, kuhu saame vastuse saata.
  • Tulla kaitsepolitsei peamajja Tallinn Toompuiestee 3 või regionaalsesse osakonda, kus siis korrapidaja (peamajas) või valveametnik (regionaalosakonnas) püüab Teile abiks olla.

NB! Ise kohale tulles tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument.

Kus saab parkida Kaitsepolitseiametisse tulles?
Kaitsepolitseiameti hoovis pargivad vaid ametiautod. Külalistele parkimine toimub lähedalasuvates parklastes või linna tasulise parkimise alal.
Kaitsepolitseiametisse tulles on võimalik parkida näiteks:

  • Kaarli pst 2/Vabaduse väljak 9 asuvas parklas ja parkimismajas, kus parkimine on tasuline ööpäev läbi. Tund aega parkimist maksab 2 eurot.
  • Rahvusraamatukogu ees kesklinna tasulise parkimise alal. Iga kuni 15 minutit parkimist maksab 0,26 eurot. Lähim parkimisautomaat asub Tõnismäe ja Hariduse tänava ristmikul.
  • Kaarli kiriku Rahvusraamatukogu poolsel küljel kesklinna tasulise parkimise alal. Iga kuni 15 minutit parkimist maksab 0,26 eurot. Lähim parkimisautomaat asub Tõnismäe ja Hariduse tänava ristmikul.

Kui suur on kaitsepolitsei eelarve?
Kaitsepolitseiameti 2015. a eelarve suurus on toodud 2015. aasta riigieelarve seaduses. Kaitsepolitseiameti eelarve liigendus on riigisaladus.

Kui suur on kaitsepolitseiniku palk?
Kaitsepolitseiametnike palgamäärad leiate Siseministri määrusest ja politseiametnike palgamäärad on samuti toodu Siseministri määruses.

Kui palju on kaitsepolitseis töötajaid?
Kaitsepolitseiameti koosseis ja selle suurus on riigisaladus.

Tahaksin tutvuda KGB poolt minu suhtes peetud toimikuga. Kuuldavasti on need toimikud hoiul kaitsepolitseis. Kas ja millal saaksin oma toimikuga tutvuda?
NSVL Riikliku Julgeoleku Komitee (KGB) ja selle kohalike allasutuste tegevust kajastavaid dokumente säilitatakse Riigiarhiivis Tallinnas Madara 24. Seal saab nendega ka tutvuda.